screen 2
screen 2
screen 2
screen 2
screen 2
screen 2
 
 
 

Anahtar teslimi yapılan işlerde, mükemmel sonuçlar elde edebilmek için, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar:

--İŞVERENİN İSTEĞİ:

Her şeyden önce, işveren talebini ve ihtiyaçlarını tam olarak belirtmelidir. Verilecek hizmet, her ne şekilde olursa olsun, mesleki şartlara uymak kaydıyla, işverenin istekleri doğrultusunda yapılacaktır.  İşveren isteklerini anlatır, gerektiğinde tavsiyelerimizi de sunarak yapılacak işe karar verilir.

--UYGULAMANIN YAPILACAGI YER:

Karşılıklı görüşmeler neticesinde işin yapılmasına karar verilmesinin ardından, inşaatın yapılacağı arazi görülür. Arazinin konumu, yerel yönetmeliklerce izin verilen kullanım alanı ve ihtiyaçlar doğrultusunda yapının konumuna boyutlarına bu aşamada karar verilir. Projelendirmede gerekli olacak zemin etütleri yapılır. Mühendislik hesaplarında kullanılacak yük değerleri bakımından da arsanın yeri ve rakımı önem taşımaktadır.

--TASARIM VE MİMARİ PROJE:

Bu aşamada, belirlenmiş olan yapı ölçüleri içinde kalarak, binanın kullanım amacı ve işverenin taleplerine yönelik tasarımı ve mimari projesi hazırlanır. İki boyutlu teknik çizimlerin yanında, üç boyutlu resimleri de hazırlanan yapının projesi işverene sunulur. İşverenin uygun görmesi halinde gerekli revizyonlar da yapıldıktan sonra, mimari projenin resmi onayları alınır.

--STATİK, ELEKTRİK VE TESİSAT PROJELERİ:

Binanın mimarisi, konumu ve kullanım amacı, dolayısıyla gelmesi muhtemel yükler belirlenmiş olduğu için, mimari projeye uygun olarak statik(betonarme-çelik), tesisat (sıhhi tesisat, kalorifer, doğalgaz, vb.) ve elektrik projeleri bu aşamada hazırlanır. Mimar ve mühendislerimiz bir arada çalıştıkları için, hiçbir detay gözden kaçmaz, gerektiğinde birbirlerini uyarırlar.

--İNŞAATA BAŞLAMA:

Tüm projeleri hazırlanan, resmi onayları ile birlikte yapı başlama izni de alınan yapın, iş programının belirlenmesinin ardından belirlenen yapı denetim mekanizmaları gözetiminde hafriyatıyla birlikte inşaatına başlanır. Bundan sonrası şantiye programı dahilinde yürütülecek işlerdir. Yapı yerinde şantiye binamız kurulur, gerekli teçhizat ile donatılır, şantiye deneyimli bir mühendisimiz görevlendirilir ve gözetiminde, iş programına uygun olarak inşaat yürütülür.

--MALZEME SEÇİMİ VE MALZEME TEMİNİ:

Proje aşamasında birinci keşif özeti çıkarılan işlerin tüm malzeme kalemleri, işin akışına göre doğru zamanlarda ve doğru yerlerden temin edilir. Doğru iş olumlu referans, yanlış iş olumsuz referans teşkil eder. Bu nedenle, imalatın har kaleminde doğru, kaliteli malzeme kullanır: yaptığımız her imalat ve uygulamanın arkasında durmaya özen gösteririz.

--EKİP SEÇİMİ:

Doğru ehil ekiplerle çalışmak, sağlıklı sonuç almak için zorunludur. Eğri gemiyle doğru sefer yapamazsınız. Mükemmel bir proje, en kaliteli malzeme seçimi, kaliteli bir yapı için yeterli değildir. Üçüncü sacayağı olan kaliteli ekip, kaliteli sonuç verecektir ki, YILTAŞ, ekiplerinin işinde uzman olmasına dikkat eder.

--İŞ TESLİMİ:

Projede ve iş programında belirlenen tüm iş kalemleri tamamlanıp, işverenin diğer istekleri de yerine getirildikten sonra, bina kullanımına hazır halde teslim edilir. Bu aşamada bizim için en büyük ödül, küçük bir teşekkürdür.

BAŞLICA TAAHHÜT & İNŞAAT İŞLERİMİZ;

  • Anahtar teslimi inşaat uygulamaları(Fabrika inşaatları,,Prefabrik konut Uygulamaları,Daire karşılığı inşaat)
  • Çevre düzenleme(Otomatik sulama,rulo çim uygulamaları,İstinat duvarları,çevre duvarı,çevre çit,panel çit)
  • Dekorasyon uygulamarı(Asma Tavan, Gizli Tavan Işıklandırma Uygulamaları,Saten alçı Boya,Seramik,Parke uygulamaları)
  • Çelik Konstrüksiyon yapılar( Sundurma,hafif çelik yapılar,Ağır tonajlı raflar,Üst geçit uygulamaları v.s.)
  • Alt Yapı Uygulamaları(Kazı,Sıkıştırma,Beton kaide montaj,drenaj hatları,İsale hatları,kanal açma,dere menfezleri v.s.)
  • Endüstriyel Tesis Kurulumları(Prefabrik yapı elemanları montajı ve uygulamaları)
  • Endüstriyel Zemin Uygulamarı(Epoksi,Linolyum zemin,saha betonları)
  • Makine Ekipman İmalatları(Taşıma arabaları ,hidrolik yükleme boşaltma rampaları vs.)
  • Tesisat Uygulamarı(HVAC Sistemleri,Yangın Koruma Sistemleri,Doğalgaz tesisatları v.s.)